Tiešsaistes skolu programmā “Iepazīsti Saeimu” piedalījušies vairāk nekā 2300 skolēnu no visas Latvijas

Kopš šī gada marta parlamenta tiešsaistes skolu programmā “Iepazīsti Saeimu” piedalījušies vairāk nekā 2300 skolēnu no visas Latvijas. Kopumā trīs mēnešu laikā, kopš aizvadīta pirmā lekcija tiešsaistē, 76 skolām novadītas 93 skolu programmas interaktīvās lekcijas.


Saeimas priekšsēdētāja 10.Jauniešu Saeimas deputātu kandidātiem: tikai zināšanas un izpratne ļaus mums nosargāt demokrātiju

“Tikai zināšanas un izpratne ļaus mums saglabāt demokrātijas noturību pret viltus ziņām, manipulācijām un propagandu. Tikai zināšanas un izpratne ļaus mums sajust tos brīžus, kad, aizsedzoties ar demokrātijas vārdu, patiesībā tiek šķelta sabiedrība un apdraudētas cilvēktiesības un brīvības,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, pirmdien, 12.aprīlī, atklājot 10.Jauniešu Saeimas deputātu kandidātu tiešsaistes diskusiju “Medijpratība un attālinātā izglītība”.


Jauniešu Saeimas deputātu kandidāti tiešsaistes diskusijā spriež par attālināto izglītību un medijpratību

10.Jauniešu Saeimas deputātu kandidāti 12.aprīlī pulcējās uz tiešsaistes diskusiju, lai spriestu par tādiem īpaši jauniešiem aktuāliem jautājumiem kā attālinātā izglītība un medijpratība.

Diskusiju atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.


Jauniešu Saeimas deputātu kandidāti pulcēsies tiešsaistes diskusijā

10.Jauniešu Saeimas deputātu kandidāti pirmdien, 12.aprīlī, pulcēsies uz tiešsaistes diskusiju, lai spriestu par tādiem īpaši jauniešiem aktuāliem jautājumiem kā attālinātā izglītība un medijpratība.

Diskusiju atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.


Jauniešu Saeimas deputātu kandidāti pulcēsies tiešsaistes diskusijā

10.Jauniešu Saeimas deputātu kandidāti 12.aprīlī pulcēsies uz tiešsaistes diskusiju, lai spriestu par tādiem īpaši jauniešiem aktuāliem jautājumiem kā attālinātā izglītība un medijpratība.


Parlaments aicina pieteikties tiešsaistes skolu programmai “Iepazīsti Saeimu”

Parlaments aicina pieteikties vidusskolu un pamatskolu vecāko klašu audzēkņus tiešsaistes skolu programmai “Iepazīsti Saeimu”. Tās mērķis ir ieinteresēt jauniešus par politiskajiem procesiem Latvijā, izglītot par Saeimu un tās struktūru, likumdošanu, deputātu darbu, demokrātiju un sabiedrības līdzdalību.


Fotokonkurss jauniešiem "Barikāžu stāsts" noslēdzies bez rezultāta

Nepietiekamā darbu skaita dēļ fotokonkurss “Barikāžu stāsts”, kurā Saeima aicināja piedalīties jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem, noslēdzies bez rezultāta.

Rīkotāji pateicas par dalību tiem jauniešiem, kuri iesūtīja savus darbus. Rīkotāji sazināsies ar dalībniekiem, lai Lāčplēša dienas un janvāra barikāžu 30.gadadienas ieskaņā iesūtītos darbus varētu izmantot savos sociālo tīklu kontos.


Saeima aicina jauniešus piedalīties barikāžu 30.gadadienai veltītā fotokonkursā

Gatavojoties janvāra barikāžu 30.gadadienai un Lāčplēša dienai, parlaments aicina jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem piedalīties fotokonkursā “Barikāžu stāsts”.


Uz laiku aptur 10.Jauniešu Saeimas vēlēšanas

No trešdienas, 25.marta, uz laiku apturētas parlamenta projekta "Jauniešu Saeima" vēlēšanas. Tās apturētas, ņemot vērā koronavīrusa Covid-19 izplatību un rekomendācijas tā ierobežošanai, kuru dēļ 10.Jauniešu Saeimas dalībnieku sanākšana jau iepriekš pārcelta uz nenoteiktu laiku.

Plānots, ka vēlēšanu pagarinājums tiks izsludināts, tiklīdz būs zināms 10.Jauniešu Saeimas sanākšanas datums. Vēlēšanu pagarinājumu paredzēts izsludināt mēnesi pirms pasākuma.


Atliek Jauniešu Saeimas sanākšanu uz nenoteiktu laiku

Ņemot vērā koronavīrusa Covid-19 izplatību un rekomendācijas tās ierobežošanai, parlamenta projekta “Jauniešu Saeima” dalībnieku sanākšana tiek pārcelta uz nenoteiktu laiku.

Ideju pieteikšana un balsošana par tām turpināsies projekta mājaslapā www.jauniesusaeima.lv līdz 25.martam, kā plānots iepriekš.  


Vēl līdz 25.martam iespējams pieteikt idejas 10.Jauniešu Saeimai

Parlaments vēl līdz 25.martam aicina jauniešus iesniegt idejas projektam “Jauniešu Saeima”. Projekta šī gada galvenā tēma ir jauniešu līdzdalība, un 10.Jauniešu Saeima sanāks 17.aprīlī.


Jaunieši aicināti piedalīties publiskās runas darbnīcā “Saturs un forma”

Trešdien, 11.martā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies publiskās runas darbnīca jauniešiem “Saturs un forma”. Tās laikā darbnīcas dalībniekiem būs iespēja uzklausīt noderīgus padomus, kā pārliecinoši uzstāties publikas priekšā, uzzināt publiskās runas sagatavošanas nianses, kā arī apgūt klausītāju uzrunāšanas un pārliecināšanas prasmi.


Parlaments izstādē “Skola 2020” aicina uzzināt par projektu “Jauniešu Saeima”

No 28.februāra līdz 1.martam izstādē “Skola 2020” parlaments aicina apmeklēt savu stendu, kurā būs iespējams uzzināt vairāk par projektu “Jauniešu Saeima”. Tajā varēs satikt Jauniešu Saeimas vēstnešus – bijušos projekta dalībniekus - un uzzināt viņu pieredzes stāstus. Tāpat parlamenta projekta stendā būs iespējams pieteikt idejas 10.Jauniešu Saeimas vēlēšanām, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs, tostarp nofotografēties Deputāta krēslā.


Saeimas priekšsēdētāja jauniešiem Ēnu dienā vēl saglabāt zinātkāri un tiekties pēc labas izglītības

“Saglabājiet zinātkāri un centieties iegūt labu izglītību! Lai nekas jūs nespēj apturēt, ja jums ir savs sapnis un zināt, ko vēlaties sasniegt,” jauniešiem, kuri šodien, 12.februārī, apmeklēja Saeimu Ēnu dienā, vēlēja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. 

“Jūs noteikti gūsiet panākumus, ja mācīsieties profesiju, kas jums patīk un padodas. Neatkarīgi no tā, kādu darbu jūs darīsiet, vēlu jums vienmēr saglabāt augstāko mērķi – strādāt Latvijas labā,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja. 


Parlaments aicina jauniešus kandidēt 10. Jauniešu Saeimas vēlēšanās

Parlaments jau desmito gadu aicina jauniešus piedalīties projektā “Jauniešu Saeima”, kas šoreiz norisināsies 17.aprīlī. Jubilejas gadā projekts ir veltīts jauniešu līdzdalībai, un dalībnieki no 12. februāra līdz 25. martam aicināti iesniegt idejas un diskutēt par sev aktuāliem jautājumiem, veicinot jauniešu valstiskuma apziņu un līdzdalību mūsu valsts attīstībā.


Saeimā deputātus un darbiniekus šogad “ēnos” 145 skolēni

Saeimas deputātus un darbiniekus Ēnu dienā, 12.februārī, “ēnos” 145 skolu jaunieši. Parlamenta “ēnām” tā būs iespēja iepazīt Saeimas darbu, likumu tapšanas gaitu, kā arī izzināt deputātu un parlamenta darbinieku ikdienas darba pienākumus.