Noskaidroti 11.Jauniešu Saeimas nākotnes politiķa titula ieguvēji

Piektdien, 26.aprīlī, parlamentā noslēdzoties 11.Jauniešu Saeimai, apbalvoti nākotnes politiķa titula ieguvēji: Emīls Bergs, Kristaps Kārlis Naglis, Arturs Pīlācis un Madara Senkāne. Šie jaunieši, strādājot Jauniešu Saeimas komisijās, izrādīja īpaši aktīvu līdzdalību priekšlikumu apspriedē un pilnveidē.


Daiga Mieriņa 11.Jauniešu Saeimas dalībniekiem: jauniešu līdzdalība politikā ir ļoti svarīga Latvijas nākotnei

“Prieks, ka ar savu vēlmi un degsmi esat apliecinājuši, ka jums ir interese par valstī notiekošajiem procesiem un politiku. Jauniešu līdzdalība ir svarīga, jo jūs esat mūsu nākotne. Vēlāk arī jūs šeit sēdēsiet, un šis vēsturiskais mirklis atsauks atmiņā jūsu pirmos soļus politikā. Ļoti ceru un ticu, ka jūs būsiet nākamie valstvīri un valstsievas,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa piektdien, 26.aprīlī, parlamentā uzrunājot 11.Jauniešu Saeimas dalībniekus.


Piektdien parlamentā pulcēsies 11.Jauniešu Saeima


Piektdien, 26.aprīlī, parlamentā sanāks 11.Jauniešu Saeima. Tā ir pietuvināta reālajam parlamenta darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs. Jauniešu Saeima veicina jauniešu pilsonisko iesaisti sev būtisku lēmumu pieņemšanā, dod iespēju pašiem paust un aizstāvēt savas idejas no parlamenta tribīnes, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu. Šogad Jauniešu Saeima veidota, samazinot parlamenta darba procedūru izspēli, bet atvēlot vairāk laika debatēm komisijās un sēdēs.


Noskaidroti 11.Jauniešu Saeimas deputāti

Noslēgušās 11.Jauniešu Saeimas vēlēšanas, un ir noskaidroti projekta dalībnieki, kuri kļūs par 11.Jauniešu Saeimas deputātiem. Ievēlētie 100 jaunieši 26.aprīlī pulcēsies Saeimas namā, lai no parlamenta tribīnes runātu par sev svarīgām tēmām un iepazītos ar likumdevēja darbu. Vēlēšanu rezultāti ir pieejami www.jauniesusaeima.lv


Jaunieši aicināti kandidēt 11.Jauniešu Saeimas vēlēšanās

Parlaments aicina jauniešus piedalīties projektā “Jauniešu Saeima”, lai no Saeimas tribīnes runātu par sev svarīgām tēmām un iepazītos ar likumdevēja darbu. Jauniešu Saeima norisināsies jau 11.reizi.


Noskaidroti 10. Jauniešu Saeimas nākotnes politiķa titula ieguvēji

Piektdien, 21.aprīlī, parlamentā noslēdzoties 10.Jauniešu Saeimai, apbalvoti nākotnes politiķa titula ieguvēji: Sintija Beitāne, Kristiāns Priedītis, Madara Senkāne un Dāvis Emīls Zīle. Tie ir jaunieši, kuri, Jauniešu Saeimas ietvaros strādājot nozaru komisijās, izrādījuši īpaši aktīvu līdzdalību deklarāciju projektu apspriedē un pilnveidē.


Edvards Smiltēns 10.Jauniešu Saeimas dalībniekiem: politika sākas ar atvērtu sirdi un redzīgu prātu

“Politika ir process, kas ietekmē sabiedrību ar mērķi uzlabot tās dzīvi. Tādā izpratnē politika ļoti bieži ir mums visapkārt, jo tā sākās ar vienkāršām, mazām lietām skolā, kaimiņu kopienā, nevalstiskās organizācijās, pašvaldībā. Sākas ar atvērtu sirdi un redzīgu prātu. Spēju saskatīt problēmu, redzēt iespēju lietas darīt labāk, atrast risinājumu un būt apņēmīgam to realizēt,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, piektdien, 21.aprīlī, parlamentā uzrunājot 10.Jauniešu Saeimas dalībniekus.


Piektdien parlamentā pulcēsies 10.Jauniešu Saeimas dalībnieki

Piektdien, 21.aprīlī, parlamentā sanāks 10.Jauniešu Saeima. Šogad projekta vadmotīvs ir “Latvija izvēlas demokrātiju”, un jaunieši spriedīs par neatkarības stiprināšanu, izvēles brīvību un tās sniegtajām iespējām, izglītības nozīmi brīvības un valstiskās identitātes aizsargāšanā, kā arī par demokrātijas stiprināšanu.

 


Noslēgušās 10.Jauniešu Saeimas vēlēšanas

Noslēgušās 10.Jauniešu Saeimas vēlēšanas un ir noskaidroti ideju autori, kuri kļūs par 10.Jauniešu Saeimas deputātiem. Šogad projekta vadmotīvs ir “Latvija izvēlas demokrātiju”, un Jauniešu Saeimas dalībnieki parlamentā pulcēsies 21.aprīlī.


Pieteikšanās Jauniešu Saeimai un balsošana par jauniešu idejām pagarināta līdz 6.aprīlim

15 līdz 20 gadus veci jaunieši vēl līdz 6.aprīlim aicināti kandidēt parlamenta projektā “Jauniešu Saeima”. Tāpat līdz 6.aprīlim pagarināta arī balsošana par jauniešu idejām. Projekts norisināsies desmito reizi, un šogad tā vadmotīvs ir “Latvija izvēlas demokrātiju”. Plānots, ka 10.Jauniešu Saeima parlamentā pulcēsies 21.aprīlī.


Parlaments līdz 31.martam aicina jauniešus kandidēt 10.Jauniešu Saeimā

Parlaments aicina jauniešus vecumā no 15 līdz 20 gadiem vēl līdz 31.martam pieteikt savas idejas un kandidēt Jauniešu Saeimā. Tā norisināsies jau desmito reizi, un šogad projekta vadmotīvs ir “Latvija izvēlas demokrātiju”. Jaunieši rosināti iesniegt savas idejas par kādu no četrām tēmām – demokrātiju, brīvību, neatkarību vai izglītību. 10.Jauniešu Saeima parlamentā sanāks 21.aprīlī.


Saeima aicina jauniešus kandidēt 10.Jauniešu Saeimas vēlēšanās

Parlaments aicina jauniešus piedalīties projektā “Jauniešu Saeima”, kas norisināsies jau desmito reizi. Šogad projekta vadmotīvs ir “Latvija izvēlas demokrātiju” un jaunieši rosināti iesniegt savas idejas par kādu no četrām tēmām – demokrātiju, brīvību, neatkarību vai izglītību. 10.Jauniešu Saeima parlamentā sanāks 21.aprīlī.


Noskaidroti fotokonkursa “Brīvība. Neatkarība. Demokrātija” uzvarētāji

Noslēdzies fotokonkurss jauniešiem “Brīvība. Neatkarība. Demokrātija”, un noskaidroti 12 labākie no konkursam iesūtītajiem darbiem.


Vēl līdz 21.oktobrim Saeima aicina jauniešus fotokonkursā atveidot mūsu valsts pamatvērtības – brīvību, neatkarību, demokrātiju

Vēl līdz piektdienai, 21.oktobrim (ieskaitot), parlaments aicina jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem piedalīties fotokonkursā “Brīvība. Neatkarība. Demokrātija”.


Tiešsaistes skolu programmā “Iepazīsti Saeimu” piedalījušies vairāk nekā 2300 skolēnu no visas Latvijas

Kopš šī gada marta parlamenta tiešsaistes skolu programmā “Iepazīsti Saeimu” piedalījušies vairāk nekā 2300 skolēnu no visas Latvijas. Kopumā trīs mēnešu laikā, kopš aizvadīta pirmā lekcija tiešsaistē, 76 skolām novadītas 93 skolu programmas interaktīvās lekcijas.


Jauniešu Saeimas deputātu kandidāti tiešsaistes diskusijā spriež par attālināto izglītību un medijpratību

10.Jauniešu Saeimas deputātu kandidāti 12.aprīlī pulcējās uz tiešsaistes diskusiju, lai spriestu par tādiem īpaši jauniešiem aktuāliem jautājumiem kā attālinātā izglītība un medijpratība.

Diskusiju atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.