Vēlētājiem

Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas izplatību, 10.Jauniešu Saeimas sanākšana 2020.gadā tika pārcelta uz nenoteiktu laiku. Tā kā arī 2021.gadā projekta dalībnieku pulcēšanās Saeimas namā klātienē nebija iespējama, parlaments 2021.gada 12.aprīlī rīkoja tiešsaistes diskusiju tiem interesentiem, kuri kandidēja 10.Jauniešu Saeimā.

Tā kā pandēmijas izplatības dēļ balsošana par iesniegtajām idejām tika apturēta, kā arī projektā var piedalīties 15 līdz 20 gadu veci jaunieši, 2020.gada 10.Jauniešu Saeimas vēlēšanu rezultāti ir anulēti. Ja epidemioloģiskā situācija to ļaus, 2022.gadā tiks sludinātas jaunas 10.Jauniešu Saeimas vēlēšanas un ikviens jaunietis atbilstošā vecumā varēs tajās kandidēt.

_____________________________________________________________________________________

Kas ir Jauniešu Saeima?

Jauniešu Saeima ir Latvijas parlamenta projekts, kas jauniešiem dod iespēju paust un aizstāvēt savas idejas, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu. Jaunieši piesaka savas idejas vēlēšanām, rīko kampaņu un vāc balsis idejas atbalstam. 

Latvijas Republikas Saeima jau desmito gadu pēc kārtas rīko projektu “Jauniešu Saeima”, un šajā jubilejas gadā galvenā tēma ir “Jauniešu līdzdalība”, ko rosinājuši projekta “Jauniešu Saeima” vēstneši. Projekta dalībnieki aicināti iesniegt idejas un diskutēt par sev aktuāliem jautājumiem, veicinot jauniešu valstiskuma apziņu un līdzdalību mūsu valsts attīstībā.

10. Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši, par kuru idejām saņemts lielākais balsu skaits, pulcēsies Saeimas namā, lai caur pašu pieredzi izprastu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par sabiedrībā aktuālām tēmām.

 

Kurš var balsot Jauniešu Saeimas vēlēšanās?

Jauniešu Saeimas vēlēšanās balsot var ikviens, kurš reģistrējies sociālo tīklu mājaslapās www.draugiem.lv un/vai www.facebook.com. Dalība vēlēšanās notiek, izmantojot www.draugiem.lv un/vai www.facebook.com pasi (lietotājvārds un parole) un ievērojot attiecīgā sociālā tīkla lietošanas ierobežojumus, kas attiecas uz vecumu.

 

Kā var nobalsot?

Autorizējies ar www.draugiem.lv un/vai www.facebook.com pasi, sadaļā “Vēlēšanas” iepazīsties ar kandidātu pieteiktajām idejām un nobalso!

Tāpat kā Saeimas vēlēšanās, arī Jauniešu Saeimas vēlēšanu laikā kandidāti sacenšas par vēlētāju atbalstu. Jauniešu Saeimā katrs kandidē atsevišķi un programmas vietā ir viņa ideja. 

Balsošana ir aizklāta, un savu balsojumu Tu vari redzēt, autorizējoties ar www.draugiem.lv un/vai www.facebook.com pasi.

Autorizējoties ar www.draugiem.lv un/vai www.facebook.lv pasi, Tu vari nodot vienu balsi par paša izraudzīto kandidātu, bet savu izvēli vēlēšanu laikā vari mainīt, pārceļot balsi no viena kandidāta pie cita. 

 

Kandidāti ir pieteikuši idejas četrās tēmās:

 - MEDIJI UN MEDIJPRATĪBA

 - VALSTISKUMA APZIŅA UN PATRIOTISMS

 - REĢIONU ATTĪSTĪBA

 - DABAS UN VIDES AIZSARDZĪBA

 

Izmantojot atlases instrumentus, sadaļā vēlēšanas idejas vai kandidātus vari meklēt pēc:

- vēlēšanu apgabala (Vidzeme, Latgale, Kurzeme, Zemgale vai Rīga un ārvalstis)

- novada/pilsētas

- izglītības iestādes

- tēmas

- vārda un uzvārda

 

Kad tiek paziņoti Jauniešu Saeimas vēlēšanu rezultāti?

Vēlēšanu rezultāti tiek publicēti mājaslapas www.jauniesusaeima.lv sadaļā “Vēlēšanu rezultāti” nekavējoties pēc galīgo rezultātu noteikšanas.

 

Citas iespējas

Tu vari palīdzēt savam izvēlētajam kandidātam iegūt vēlētāju atbalstu, popularizējot kandidāta ideju sociālajos tīklos, skolā, jaunatnes organizācijās, pašvaldībā!

 

INFORMĀCIJA VĒLĒTĀJIEM

Tālr.: 67087321

E-pasts: info@jauniesusaeima.lv  

 

Sapratu Ja turpini izmantot šo interneta lapu, tu piekrīti lietot mūsu sīkdatnes. Vairāk...