Vēlētājiem

 

Kas ir Jauniešu Saeima?

Jauniešu Saeima ir Latvijas parlamenta projekts, kas jauniešiem dod iespēju paust un aizstāvēt savas idejas, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu. Jaunieši piesaka savas idejas vēlēšanām, rīko kampaņu un vāc balsis idejas atbalstam.

Projekta dalībnieki aicināti iesniegt idejas un diskutēt par sev aktuāliem jautājumiem, veicinot jauniešu valstiskuma apziņu un līdzdalību mūsu valsts attīstībā.

10. Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši, par kuru idejām saņemts lielākais balsu skaits, 21. aprīlī pulcēsies Saeimas namā, lai caur pašu pieredzi izprastu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par sabiedrībā aktuālām tēmām.

 

Kurš var balsot Jauniešu Saeimas vēlēšanās?

Jauniešu Saeimas vēlēšanās balsot var ikviens, kurš reģistrējies sociālajā tīklā www.facebook.com, ievērojot tā lietošanas ierobežojumus, kas attiecas uz vecumu.

 

Kā var nobalsot?

Autorizējies ar www.facebook.com pasi, sadaļā “Vēlēšanas” iepazīsties ar kandidātu pieteiktajām idejām un balso par kādām no tām!

Tāpat kā Saeimas vēlēšanās, arī Jauniešu Saeimas vēlēšanu laikā kandidāti sacenšas par vēlētāju atbalstu. Jauniešu Saeimā katrs kandidē atsevišķi un programmas vietā ir viņa ideja.

Balsošana ir aizklāta, un savu balsojumu Tu vari redzēt, autorizējoties ar www.facebook.com pasi.

Tu vari nodot vienu balsi par paša izraudzīto kandidātu, bet savu izvēli vēlēšanu laikā vari mainīt, pārceļot balsi no viena kandidāta pie cita.

Balsošana par kandidātu iesniegtajām idejām norisinās no 2023. gada 27. februāra pulksten 10.00 līdz 31. martam pulksten 10.00.

 

Kā tiek paziņoti Jauniešu Saeimas vēlēšanu rezultāti?

Vēlēšanu rezultāti tiek publicēti mājaslapas www.jauniesusaeima.lv sadaļā "Vēlēšanu rezultāti".

 

Citas iespējas

Tu vari palīdzēt savam izvēlētajam kandidātam iegūt vēlētāju atbalstu, popularizējot kandidāta ideju sociālajos tīklos, skolā, jaunatnes organizācijās, pašvaldībā!

 

INFORMĀCIJA VĒLĒTĀJIEM

Tālr.: 67087321

E-pasts: info@jauniesusaeima.lv