Daiga Mieriņa 11.Jauniešu Saeimas dalībniekiem: jauniešu līdzdalība politikā ir ļoti svarīga Latvijas nākotnei

“Prieks, ka ar savu vēlmi un degsmi esat apliecinājuši, ka jums ir interese par valstī notiekošajiem procesiem un politiku. Jauniešu līdzdalība ir svarīga, jo jūs esat mūsu nākotne. Vēlāk arī jūs šeit sēdēsiet, un šis vēsturiskais mirklis atsauks atmiņā jūsu pirmos soļus politikā. Ļoti ceru un ticu, ka jūs būsiet nākamie valstvīri un valstsievas,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa piektdien, 26.aprīlī, parlamentā uzrunājot 11.Jauniešu Saeimas dalībniekus.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka lēmumu pieņemšanā svarīgi ir iesaistīt pēc iespējas plašāku sabiedrības loku: “Jo plašāk cilvēki diskutē, jo pieņemtie lēmumi būs kvalitatīvāki.”

Tāpat D.Mieriņa akcentēja, ka stiprs politiķis ir tas, kurš savu taisnību vienmēr un visur panāk konstruktīvi un argumentēti. Saeimas priekšsēdētāja jauniešiem vēlēja karjeru sākt nesasteigti un pārliecinoši: “Tad jūs sapratīsiet to “īsto drēbi”, kā arī to, ka lietas nav tik vienkāršas, kā bieži vien izskatās. Vēlu jums kārtīgu darbu un iespējas, kā sevi parādīt,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja, aicinot jauniešiem kaismīgi aizstāvēt savas idejas.

Šodien parlamentā pulcējas 11.Jauniešu Saeima. Tā ir pietuvināta reālajam parlamenta darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs. Jauniešu Saeima veicina jauniešu pilsonisko iesaisti sev būtisku lēmumu pieņemšanā, dod iespēju pašiem paust un aizstāvēt savas idejas no parlamenta tribīnes, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu.

Jaunieši šodien pulcējas gan sēdēs, gan strādā četrās komisijās. Dienas otrajā pusē jaunieši diskutēs par komisijās atbalstītajām idejām un to iekļaušanu 11.Jauniešu Saeimas deklarācijā. 11.Jauniešu Saeimas sēdes vada Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa un priekšsēdētājas biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica, bet darbu komisijās – Edmunds Cepurītis, Igors Rajevs, Leila Rasima un Agita Zariņa-Stūre.

Atzīmējot 20 gadus, kopš Latvija ir Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts, 11.Jauniešu Saeimas vadmotīvs ir nākotnē vērsts – “Latvija pēc 20 gadiem”. Pēc 20 gadiem šodienas jaunieši būs mūsu valsts vadībā. Jaunieši aicināti domāt par to, kā šodien pieņemtie lēmumi, izglītības sistēma, ieguldījums valsts drošībā un citi apstākļi ietekmēs to, kādā Latvijā mēs dzīvosim 2044.gadā.

100 Jauniešu Saeimas deputātus ievēlēja publiskā balsojumā, un projektā pārstāvēti visi Latvijas reģioni. Šogad Jauniešu Saeimā iekļuvuši 39 jaunieši no Rīgas vēlēšanu apgabala, 20 – no Vidzemes, 14 – no Latgales, 15 – no Zemgales un 12 – no Kurzemes vēlēšanu apgabala. Ievēlēti arī diasporas jaunieši.