Kandidātiem

Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas izplatību, 10.Jauniešu Saeimas sanākšana 2020.gadā tika pārcelta uz nenoteiktu laiku. Tā kā arī 2021.gadā projekta dalībnieku pulcēšanās Saeimas namā klātienē nebija iespējama, parlaments 2021.gada 12.aprīlī rīkoja tiešsaistes diskusiju tiem interesentiem, kuri kandidēja 10.Jauniešu Saeimā.

Tā kā pandēmijas izplatības dēļ balsošana par iesniegtajām idejām tika apturēta, kā arī projektā var piedalīties 15 līdz 20 gadu veci jaunieši, 2020.gada 10.Jauniešu Saeimas vēlēšanu rezultāti ir anulēti. Ja epidemioloģiskā situācija to ļaus, 2022.gadā tiks sludinātas jaunas 10.Jauniešu Saeimas vēlēšanas un ikviens jaunietis atbilstošā vecumā varēs tajās kandidēt.

_____________________________________________________________________________________

Kas drīkst kandidēt?

Kandidēt 10. Jauniešu Saeimā var ikviens Latvijā un ārpus Latvijas dzīvojošs jaunietis vecumā no 15 līdz 20 gadiem.

 

Ja vēl neesi pilngadīgs, Tavam vecākam vai aizbildnim pasākuma organizatoram jāiesniedz parakstīts apliecinājuma oriģināls savai dalībai 10. Jauniešu Saeimā.

Apliecinājumu vecāks vai aizbildnis var iesniegt:

1) elektroniski, izmantojot platformu www.latvija.lv,

2) elektroniski, izmantojot drošu elektronisko parakstu un nosūtot to uz e-pasta adresi info@jauniesusaeima.lv,

3) personīgi Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā (adrese: Jēkaba iela 16, Rīga, ieeja no Trokšņu ielas), uzrādot personu apliecinošu dokumentu (pase vai identifikācijas karte),

4) nosūtot to pa pastu (adrese: Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1811), ja vecāka vai aizbildņa paraksta īstumu ir apliecinājis zvērināts notārs (bāriņtiesa) vai tās izglītības iestādes administrācija, kurā jaunietis mācās.

 

Kāpēc kandidēt?

Varēsi diskutēt par aktuāliem jautājumiem un uzzināt par likumdevēja darbu, runāt no Saeimas tribīnes, satikt aktīvus jauniešus un iegūt jaunus draugus.

Nāc un runā par to, kas Tev ir svarīgs!

 

Kā varu kandidēt?

Reģistrēt savu ideju Jauniešu Saeimas mājaslapā – vēlēšanu platformā var, izmantojot sociālā tīkla www.draugiem.lv vai www.facebook.com pasi (lietotājvārds un parole).*

Tāpat kā Saeimas vēlēšanās, arī Jauniešu Saeimas vēlēšanu laikā kandidāti sacenšas par vēlētāju atbalstu. Jaunieši aicināti rīkot kampaņu un vākt balsis par savu ideju. 

Tikai 100 atbalstītāko ideju autori tiks ievēlēti 10. Jauniešu Saeimā.

 

Ideja jāformulē par kādu no šīm tēmām:

 - MEDIJI UN MEDIJPRATĪBA

 - VALSTISKUMA APZIŅA UN PATRIOTISMS

 - REĢIONU ATTĪSTĪBA

 - DABAS UN VIDES AIZSARDZĪBA 

 

Iesniedzot savu ideju vēlēšanām, vienlaikus vari iesniegt savu priekšlikumu vienam no četriem deklarāciju projektiem. Tieši deklarāciju projektus un to priekšlikumus 10. Jauniešu Saeimā ievēlētie dalībnieki apspriedīs pasākuma dienā!

Iepazīsties ar vadlīnijām priekšlikumu sagatavošanai deklarāciju projektam.

 

Kas par mani balsos?

Jauniešu Saeimas vēlēšanās balsot var ikviens, kurš reģistrējies sociālo tīklu mājaslapās www.draugiem.lv vai www.facebook.com. Dalība vēlēšanās notiek, izmantojot www.draugiem.lv un/vai www.facebook.com pasi (lietotājvārds un parole) un ievērojot attiecīgā sociālā tīkla lietošanas ierobežojumus, kas attiecas uz vecumu.

Lai piesaistītu pēc iespējas vairāk balsotāju savai idejai, papildini to ar fotogrāfijām, video vai prezentāciju un dalies ar informāciju sociālajos tīklos. Iesaisti savus draugus, popularizē ideju savā izgītības iestādē, jaunatnes organizācijā un citur!

Jo Tava ideja būs interesantāka un labāk atspoguļota, jo lielākas iespējas, ka par to nobalsos Tavi vienaudži un citi vēlētāji. Jo vairāk savu ideju popularizēsi, jo vairāk atbalstītājus iegūsi.

 

Esmu viens no 100 – kas tālāk?

Pēc vēlēšanu noslēguma tiek apkopoti rezultāti un organizatori sazinās ar 100 jauniešiem, par kuru idejām saņemts visvairāk balsu un kas iekļuvuši 10. Jauniešu Saeimā.

Vēlēšanu rezultāti tiek publicēti mājaslapas www.jauniesusaeima.lv sadaļā “Vēlēšanu rezultāti” nekavējoties pēc galīgo rezultātu noteikšanas.

Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta reālajam Saeimas darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs.

Jaunieši izstrādā arī četras deklarācijas, par kurām diskutē nozaru komisijās. Pēc darba komisijās notiek otrā Jauniešu Saeimas sēde, kurā jaunieši debatē par komisiju sagatavotajiem priekšlikumiem deklarāciju pilnveidošanai.

Pēc visu deklarācijām iesniegto priekšlikumu izskatīšanas notiek balsošana par katra deklarācijas projekta pieņemšanu otrajā – galīgajā – lasījumā.

Jauniešu Saeimā pieņemtajām deklarācijām ir rekomendējošs raksturs, un tās tiek nodotas visām 13. Saeimas komisijām, frakcijām un pie frakcijām nepiederošiem deputātiem, lai visi deputāti varētu iepazīties ar deklarāciju saturu un apsvērt iespēju tajās paustās idejas aktualizēt Saeimas darbā.

Pieņemtās deklarācijas tiek publicētas arī www.jauniesusaeima.lv.

 

*Organizators dzēš kandidāta profilu Jauniešu Saeimas mājaslapā, liedzot iespēju atkārtoti reģistrēties, ja kandidāts apzināti reģistrējies tajā vienlaikus no abiem sociālajiem tīkliem (saskaņā ar Jauniešu Saeimas nolikuma 22. punktu).

**Tāpat organizators var dzēst kandidāta profilu un liegt dalību Jauniešu Saeimā, ja tas norādījis nepatiesu informāciju, savā profilā Jauniešu Saeimas mājaslapā ievietojis nepieklājīga satura tekstu vai vizuālos materiālus, kā arī materiālus, kas aicina uz destruktīvu uzvedību, vai informāciju, kas ir pretrunā ar normatīvajiem aktiem vai vispārpieņemtajām morāles un ētikas normām (saskaņā ar Jauniešu Saeimas nolikuma 25. punktu).

 

INFORMĀCIJA KANDIDĀTIEM 

Tālr.: 67087321

E-pasts: info@jauniesusaeima.lv