Kandidātiem

Kas drīkst kandidēt?

Kandidēt 10. Jauniešu Saeimā var ikviens Latvijā un ārpus Latvijas dzīvojošs jaunietis vecumā no 15 līdz 20 gadiem.

Ja vēl neesi pilngadīgs, Tavam vecākam vai aizbildnim jāiesniedz parakstīts apliecinājums Tavai dalībai 10. Jauniešu Saeimas vēlēšanās.

Apliecinājumu vecāks vai aizbildnis var iesniegt:

1) elektroniski, izmantojot drošu elektronisko parakstu un nosūtot to uz e-pasta adresi info@jauniesusaeima.lv;

2) personīgi Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā (adrese: Jēkaba iela 16, Rīga, ieeja no Trokšņu ielas), uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

 

Kāpēc kandidēt?

Varēsi diskutēt par aktuāliem jautājumiem, runāt no Saeimas tribīnes, iepazīt likumdevēja darbu, kā arī satikt aktīvus jauniešus un iegūt jaunus draugus.

Nāc un runā par to, kas Tev svarīgs!

 

Kā varu kandidēt?

Reģistrē savu ideju Jauniešu Saeimas mājaslapā – vēlēšanu platformā, izmantojot sociālā tīkla www.draugiem.lv vai www.facebook.com pasi.*

Tāpat kā Saeimas vēlēšanās, arī Jauniešu Saeimas vēlēšanu laikā kandidāti sacenšas par vēlētāju atbalstu. Jaunieši aicināti rīkot kampaņu un vākt balsis par savu ideju.

Tikai 100 atbalstītāko ideju autori tiks ievēlēti 10. Jauniešu Saeimā.

 

Iesniedzot savu ideju vēlēšanām, vienlaikus vari iesniegt savu priekšlikumus vienam no četriem deklarāciju projektiem. Tieši deklarāciju projektus un to priekšlikumus 10. Jauniešu Saeimā ievēlētie dalībnieki apspriedīs pasākuma dienā.

 

Kas par mani balsos?

Jauniešu Saeimas vēlēšanās balsot var ikviens, kurš reģistrējies sociālo tīklu  platformā www.draugiem.lv vai www.facebook.com.,ievērojot attiecīgā sociālā tīkla lietošanas ierobežojumus, kas attiecas uz vecumu.

Lai savai idejai piesaistītu pēc iespējas vairāk balsotāju, papildini to ar fotogrāfijām, video vai prezentāciju un dalies ar informāciju sociālajos tīklos. Iesaisti savus draugus, popularizē ideju savā izglītības iestādē, jaunatnes organizācijā un citur!

 

Esmu viens no 100 – kas tālāk?

Kad vēlēšanas noslēgušās, tiek apkopoti rezultāti, un organizatori sazinās ar 100 jauniešiem, kas iekļuvuši 10. Jauniešu Saeimā.

Vēlēšanu rezultāti tiek publicēti mājaslapas www.jauniesusaeima.lv sadaļā “Vēlēšanu rezultāti”.

Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta reālajam Saeimas darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs.

Jaunieši izstrādā arī četras deklarācijas, par kurām diskutē nozaru komisijās. Pēc darba komisijās notiek otrā Jauniešu Saeimas sēde, kurā jaunieši debatē par komisiju sagatavotajiem priekšlikumiem deklarāciju pilnveidošanai.

Pēc visu deklarācijām iesniegto priekšlikumu izskatīšanas notiek balsošana par katra deklarācijas projekta pieņemšanu otrajā – galīgajā – lasījumā.

Jauniešu Saeimā pieņemtajām deklarācijām ir rekomendējošs raksturs, un tās tiek nodotas visām Saeimas komisijām, frakcijām un pie frakcijām nepiederošiem deputātiem, lai deputāti varētu iepazīties ar deklarāciju saturu un apsvērt iespēju tajās paustās idejas aktualizēt Saeimas darbā.

Pieņemtās deklarācijas tiek publicētas arī www.jauniesusaeima.lv.

 

*Organizators dzēš kandidāta profilu Jauniešu Saeimas mājaslapā, liedzot iespēju atkārtoti reģistrēties, ja kandidāts apzināti reģistrējies tajā vienlaikus no abiem sociālajiem tīkliem.

**Tāpat organizators var dzēst kandidāta profilu un liegt dalību Jauniešu Saeimā, ja tas norādījis nepatiesu informāciju, savā profilā Jauniešu Saeimas mājaslapā ievietojis nepieklājīga satura tekstu vai vizuālos materiālus, kā arī materiālus, kas aicina uz destruktīvu uzvedību, vai informāciju, kas ir pretrunā ar normatīvajiem aktiem vai vispārpieņemtajām morāles un ētikas normām.

 

INFORMĀCIJA KANDIDĀTIEM 

Tālr.: 67087321

E-pasts: info@jauniesusaeima.lv