Noskaidroti 11.Jauniešu Saeimas nākotnes politiķa titula ieguvēji

Piektdien, 26.aprīlī, parlamentā noslēdzoties 11.Jauniešu Saeimai, apbalvoti nākotnes politiķa titula ieguvēji: Emīls Bergs, Kristaps Kārlis Naglis, Arturs Pīlācis un Madara Senkāne. Šie jaunieši, strādājot Jauniešu Saeimas komisijās, izrādīja īpaši aktīvu līdzdalību priekšlikumu apspriedē un pilnveidē.

Apbalvojot jauniešus, Saeimas priekšsēdētājas biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsvēra jauniešu aizrautību un degsmi savu ideju aizstāvēšanā: “Ir vērts darīt daudz, darīt to aizrautīgi, jo tas dod iespēju citus pārliecināt un iedvesmot. Mēs nākam šeit kopā ar idejām, jo gribam mūsu valstij pašu labāko – tā ir vissvarīgākā kopība.”

Jaunieši šodien pulcējās parlamentā gan sēdēs, gan strādāja četrās komisijās. Dienas otrajā pusē jaunieši diskutēja par komisijās atbalstītajām idejām un to iekļaušanu 11.Jauniešu Saeimas deklarācijā. Gan sēdēs, gan komisijās jaunieši sprieda par izglītības, aizsardzības, veselības un Eiropas Savienības jautājumiem.

11.Jauniešu Saeimas sēdes vadīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa un priekšsēdētājas biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica un jauniešu Prezidijs – dalībnieki, kuru iesniegtās idejas 11.Jauniešu Saeimas vēlēšanās bija guvušas vislielāko atbalstu: Eduards Liepiņš, Kate Sūniņa, Vladimirs Orlovs un Alans Baguzins.

Savukārt darbu komisijās jauniešiem vadīja Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāts Igors Rajevs, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Leila Rasima.

Jauniešu Saeima ir pietuvināta reālajam parlamenta darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs. Jauniešu Saeima veicina jauniešu pilsonisko iesaisti sev būtisku lēmumu pieņemšanā, dod iespēju pašiem paust un aizstāvēt savas idejas no parlamenta tribīnes, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu.

Atzīmējot 20 gadus, kopš Latvija ir Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts, šogad 11.Jauniešu Saeimas vadmotīvs bija nākotnē vērsts – “Latvija pēc 20 gadiem”. Pēc 20 gadiem šodienas jaunieši būs mūsu valsts vadībā. Jaunieši bija aicināti domāt par to, kā šodien pieņemtie lēmumi, izglītības sistēma, ieguldījums valsts drošībā un citi apstākļi ietekmēs to, kādā Latvijā mēs dzīvosim 2044.gadā.

Lai kandidētu 11.Jauniešu Saeimā, jauniešiem bija jāiesniedz ideja vēlēšanām un jāvāc balsis tās atbalstam. Kopumā Jauniešu Saeimā ievēlēja 100 jauniešus, bet šodien Saeimas namā pulcējās 91 jaunietis. Šogad Jauniešu Saeima bija veidota, samazinot parlamenta darba procedūru izspēli, bet atvēlot vairāk laika debatēm komisijās un sēdēs.