Saeimā deputātus un darbiniekus šogad “ēnos” 145 skolēni

Saeimas deputātus un darbiniekus Ēnu dienā, 12.februārī, “ēnos” 145 skolu jaunieši. Parlamenta “ēnām” tā būs iespēja iepazīt Saeimas darbu, likumu tapšanas gaitu, kā arī izzināt deputātu un parlamenta darbinieku ikdienas darba pienākumus. 

Skolēni Ēnu dienu aizvadīs kopā ar Saeimas deputātiem, kā arī “ēnos” parlamenta darbiniekus. 

Šajā dienā skolēnus uzrunās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tāpat paredzēta Ēnu dienas dalībnieku tradicionālā kopīgā fotografēšanās. Skolēniem būs iespēja apmeklēt komisiju sēdes un citus parlamenta plānotos pasākumus. Tāpat šajā dienā skolēni varēs piedalīties atjautības konkursā, uzzināt par šī gada aprīlī plānoto 10.Jauniešu Saeimu un skolu programmu “Iepazīsti Saeimu!”. 

Parlaments ir viena no valstī populārākajām “ēnošanas” vietām. Saeima Ēnu dienā piedalās jau divpadsmito gadu pēc kārtas, un šajos gados deputātus un darbiniekus ēnojuši kopumā jau vairāk nekā 2400 skolēnu. 

Ēnu diena ir plaši atzīts organizācijas Junior Achievement karjeras izglītības pasākums 1.-12. klašu skolēniem. Tā mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādām nozarēm un profesijām, lai palīdzētu jauniešiem pieņemt lēmumu par izglītības un profesijas izvēli nākotnē. 

Vairāk informācijas: https://www.saeima.lv/lv/sabiedribas-lidzdaliba/enu-diena-saeima