Jauniešu Saeimas deputātu kandidāti pulcēsies tiešsaistes diskusijā

10.Jauniešu Saeimas deputātu kandidāti 12.aprīlī pulcēsies uz tiešsaistes diskusiju, lai spriestu par tādiem īpaši jauniešiem aktuāliem jautājumiem kā attālinātā izglītība un medijpratība.

Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas izplatību, 10.Jauniešu Saeimas sanākšana 2020.gadā tika pārcelta uz nenoteiktu laiku. Tā kā arī šogad projekta dalībnieku pulcēšanās Saeimas namā klātienē nav iespējama, parlaments rīkos tiešsaistes diskusiju tiem interesentiem, kuri kandidēja 10.Jauniešu Saeimā. Lai nodrošinātu pēc iespējas plašākas diskusijas par jauniešiem aktuāliem tematiem, projekta dalībnieki iesaistījās arī tēmu un piesaistīto ekspertu izvēlē.

Diskusiju atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un tās dalībniekus uzrunās arī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Ar jauniešiem diskutēs arī Saeimas deputāts, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš, Eiropas politikas analīzes centra (CEPA) asociētais pētnieks Mārtiņš Hiršs, jaunā uzņēmēja un radošā direktore Agnija Grigule, kā arī Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs. Savukārt diskusijas moderēs projekta “Jauniešu Saeima” vēstnese Anete Biķe.

Tiešsaistes diskusija notiks 12.aprīlī no pulksten 10.00 līdz 13.30 platformā Zoom, un ikviens interesents tai varēs sekot Saeimas mājaslapā, parlamenta un projekta “Jauniešu Saeima” Facebook kontos.

Jauniešu Saeima ir parlamenta projekts, kas jauniešiem dod iespēju paust un aizstāvēt savas idejas, kā arī tuvāk iepazīt deputātu darba ikdienu. Projektā piedalās 15 līdz 20 gadus veci jaunieši no visiem Latvijas reģioniem, kā arī ārvalstīs dzīvojošie, iesniedzot savas idejas un kandidējot virtuālās vēlēšanās platformā www.jauniesusaeima.lv.

Tā kā pandēmijas izplatības dēļ balsošana par iesniegtajām idejām tika apturēta, kā arī projektā var piedalīties 15 līdz 20 gadu veci jaunieši, esošie 10.Jauniešu Saeimas vēlēšanu rezultāti tiks anulēti. Ja epidemioloģiskā situācija to ļaus, nākamajā gadā tiks sludinātas jaunas 10.Jauniešu Saeimas vēlēšanas un ikviens jaunietis atbilstošā vecumā varēs tajās kandidēt.