PAR IZMAIŅĀM LIKUMĀ, KAS SAISTĪTS AR CIETSIRDĪGU IZTURĒŠANOS PRET DZĪVNIEKIEM
112BALSIS

Adrians Pričins

Kurzemes vēlēšanu apgabals

Dienvidkurzemes novads

Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskola

Idejas saturs

Pašlaik krimināllikuma 230.pants paredz, ka par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku tiek piemērots sods brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods. Sodi ir, taču pārskatot lietas par šo tēmu portālā “lsm.lv”, atradu VIENU lietu, kurā tikuši piespriesti apjomīgi naudas sodi personu grupai.


Mani priekšlikumi deklarācijas projektam

Daudzos gadījumos piespiedu darba stundas ir niecīgas attiecībā pret izdarīto (~200-250 stundas). Naudas sodi arī bieži nesasniedz pat minimālo algu. Piespriestie cietumsodi ir nesamērīgi mazi – neatradu, ka kādreiz būtu piespriests maksimālais cietumsods 3 gadi, taču ilgākais, ko es atradu portālā “lvportals.lv”, ir bijis 4 mēneši.

Aicinu Jauniešu Saeimu:

1) veikt izmaiņas krimināllikuma 230.pantā, kas paredzētu, ka nav vairs sodi LĪDZ (piemēram, LĪDZ 3 gadiem). Izmaiņas liktu tiesai piespriest maksimālos sodus;

2) aicinu veikt izmaiņas krimināllikuma 230.pantā, nosakot, ja ir iespējams gūt pierādījumus tam, ka ir bijis kāds līdzvainīgs, kurš nav ziņojis par pārkāpumiem pret dzīvniekiem, noteikt tieši tādu pašu sodu kā apsūdzētajam.

Ieguvumi – Latvija panāktu, ka šie nodarījumi samazinās, jo sodi būtu stingrāki, kas, iespējams, liktu cilvēkiem kaut ko tādu nekad neatkārtot.