3 attaisnotas mentālās veselības dienas skolēniem. 3 dienas kad vienkārši atpūsties un paņemt dienu sev.
29BALSIS

Alise Rudzīte

Vidzemes vēlēšanu apgabals

Ogres novads

Ogres Valsts ģimnāzija

Idejas saturs

Es ierosinu ieviest 3 attaisnotas mentālās veselības dienas katram skolēnam mācību gada laikā.Skola ir nogurdnoša un ikvienam ir bijušas dienas kad nevar izkāpt no gultas. Šīs 3.dienas būtu dienas, kad skolēns var palit mājās atpūsties no skolas, agūt spēkus un parūpēties par savu mentālo veselību, lai atkal varētu atgriesties skolā ar enerģiju un vēlmi mācīties.


Mani priekšlikumi deklarācijas projektam

Mans priekšlikums ir Latvijas skolās ieviest mentālās veselības dienas, tās būtu 3 attasnotas mācību dienas gada laikā, kurās katrs skolēns var neierasties skolā. Skolēns var izvēlēties kuras būs šīs viņa mentālās veselības dienas un tām nav jābūt trim dienām pēc kārtas. Ja kādā no šīm dienām ir bijis pārbaudes darbs skolēnam ir jāatrod veids kā šo darbu izpildīt, piemēram, doties uz konsultācijām. Skolēns varēs atpūsties, izgulēties vai kā citādi atgūt spēku. Ja šajās dienās būtu bijis pārbaudes darbs skolēnam, tas tāpat būs jānkārto. Šīs 3 dienas neietekmētu mācību procesu, tieši pretēji, es uzskatu, ka tās palīdzētu ar skolēnu produktivitāti, jo dotu iespēju atpūsties un ar jaunu sparu mācīties. Mans mērķis ir runākt un aktualizēt tēmu par mentāo veselību un novērst negatīvo stigmu ap to skolēnu vidū.
Laba fiziskā un mentālā veselība patiesībā ir pamats, lai spētu pieņemt lēmumus un varētu izvērtēt jebkuru situāciju. Šis idejas īstenošana stiprinātu skolēnu spēju pieņemt lēmumus un kritiski izvērtēt savu mentālo veselību un spēju saprast, kad ir nepieciešama atpūta un kad skolēns spējīgs turpināt darbu.